Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO

16.10.2017
Konferencje

Wyzwania dla branży kruszywowej

W dniach 5-6 października 2017r. w Kielcach odbyło się XXIV Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, zorganizowane przez firmę BMP. Honorowym Gospodarzem konferencji była firma Lafarge.

Podczas dwudniowego spotkania, w którym udział wzięli pracownicy Instytutu mgr inż. Anita Pabich i mgr inż. Michał Filipczyk, wygłoszono w IV blokach tematycznych 20 referatów na temat nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii. Odbyła się także debata, w której dyskutowano o wizerunku i aktualnych wyzwaniach stojących przed branżą kruszywową.

 

W drugim dniu sympozjum wręczono nagrodę „Klucz Sukcesu”. Jest to nagroda przyznawana przez firmę BMP osobom, instytucjom i firmom, które w sposób szczególny wyróżniają się w danej branży. W tym roku statuetkę „Klucz Sukcesu” otrzymał Jan Bator - prezes rzeszowskiego Kruszgeo S.A. za swój wkład w branżę kruszywową. Jak przedstawiono w laudacji, przygotowanej przez Aleksandra Kabzińskiego, prezesa Polskiego Związku Producentów Kruszyw, Jan Bator czynnie działa w branży od ponad 40 lat. Jest ogromnym autorytetem i cieszy się nieustającym zaufaniem środowiska.
Wcześniej  wyróżnieniem tym uhonorowani byli  m.in. prof. Artur Bęben oraz Aleksander Kabziński.

Bogaty program XXIV Sympozjum dopełniła wycieczka techniczna do Kopalni Dolomitu w Radkowicach, z której prezentujemy wybrane zdjęcia.

Omówienie wyników Seminarium i fotoreportaż do obejrzenia na stronie internetowej BMP  http://www.kieruneksurowce.pl/konferencja,1725.html

 

Galeria zdjęć