Ptak Warsaw Expo - II Centralne Targi Budowlane Building Solutions

26.04.2017
Informacje

Patronat honorowy IMBiGS

W dniach 21-23.04.2017 w w Nadarzynie odbyły się   II Centralne Targi Budowlane Building Solutions – największe targi budowlane w centralnej Polsce. Oferta targów skierowana jest zarówno do profesjonalistów z branży budowlanej, jak i indywidualnych inwestorów, którzy poszukują produktów najwyższej jakości i specjalistycznych usług budowlanych.

W tym roku motywem przewodnim targów była innowacyjność oraz energooszczędne rozwiązania dla przemysłu budowlanego. Wśród wystawców znalazły się duże firmy, takie jak: 3M, Narzędziownia BIS, Bosch, Festool, PERI, Altrad Mostostal, PRO, Komatsu, Stanley Black&Decker, Stalco i wiele innych.

Na powierzchni ponad 40 tys. m. kw. wydzielono specjalistyczne strefy tematyczne: materiały budowlane, stolarka, materiały wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne, dachy, wyposażenie ogrodów, narzędzia, konstrukcje stalowe i drewniane, chemia budowlana, maszyny budowlane, instalacje, rusztowania i BHP.

Targom towarzyszył bogaty program:

 - Starcie Szlifierzy – zawody w szlifowaniu organizowane we współpracy z firmą 3M,

- Tools Arena – strefa testów narzędzi, obróbka drewna, betonu, stali,

- Strefa Fachowca – pokazy montażowe i glazurnicze,

- Zawody Maszyn Roboczych – mistrzostwa operatorów maszyn roboczych,

- Poligon Maszynowy ­ strefa testów maszyn budowlanych, prezentacje handlowe.

Na targach zaprezentował się również Ośrodek Szkolenia Operatorów IMBiGS, który przedstawił nowoczesne techniki symulacji stosowane w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn budowlanych. Głównym celem Ośrodka jest szkolenie operatorów maszyn – jeden z priorytetów szkolenia to poprawa bezpieczeństwo na placu budowy. Zaprezentowane podczas Targów wykorzystywane w ramach  szkoleń nowoczesne techniki symulacji umożliwiają trenowanie ekstremalnie trudnych scenariuszy zagrożonych wypadkiem. Podczas prowadzonych szkoleń w Ośrodku operator uzyskuje nie tylko kwalifikacje zawodowe, ale i uczy się „Kultury bezpiecznej pracy”, zdobywa kompetencje z zakresu BHP i BIOZ.

Zapraszamy na reportaż z targów.

Galeria zdjęć