Nagrody TYTAN 2017

18.07.2017
Informacje

Wspólny sukces pracowników  JUMARPOL i IMBiGS

Miło nam poinformować, że firma JUMARPOL sp. z o.o. sp. k. otrzymała nagrodę
TYTAN 2017 w kategorii „Produkt roku” za konstrukcję kontrolno-pomiarową: „Nawigacja Teleoptyczna TSP do Wiertnic Poziomych Ślimakowych”.
Nagroda TYTAN to uznane w środowisku branżowym wyróżnienie, przyznawane od 2003 roku przez kwartalnik "Inżynieria Bezwykopowa". O jej przyznaniu decyduje  jury składające się  z przedstawicieli świata nauki oraz stowarzyszeń branżowych. Rozdanie nagród  miało miejsce 7 czerwca 2017 r. podczas uroczystej Gali w trakcie corocznie organizowanej Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii "INŻYNIERIA Bezwykopowa”.

Kluczowym elementem tego rozwiązania jest inteligentna głowica namiarowa. Powstała ona w ramach współpracy pomiędzy firmą JUMARPOL oraz  Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego , którą ze strony Instytutu prowadził zespół pracowników pod kierownictwem dr. inż. Mirosława Chłosty.

Nagrody są  przyznana w czterech kategoriach:

  • Projekt roku - nowa instalacja
  • Europejski projekt w technologiach bezwykopowych
  • Mały projekt bezwykopowy
  • Produkt roku.

Nagrodzona w kategorii „Produkt roku” „Nawigacja teleoptyczna TSP” to system nawigacji do wiertnic poziomych ślimakowych.
Umożliwia on m.in.: wykonanie przewiertu prostoliniowego dla budowy kanalizacji grawitacyjnej; zwiększenie długości wykonania przewiertu pilotażowego nawet o 50% i więcej w stosunku do powszechnie stosowanych w naszym kraju; wykonanie przewiertu grawitacyjnego z dokładnością
2,3 mm/100 m.