Międzynarodowym Forum Środowiska – „Eco Forum 2017” - Ukraina

29.06.2017
Konferencje

Oferta dla Ukrainy w zakresie gospodarki odpadami

Oddział Zamiejscowy Instytutu w Katowicach   w ramach współpracy naukowo-badawczej z firmą ANA-TEMS Sp. z o.o., Dniepropietrowsk, Ukraina  - uczestniczył w dniach 30 maja do 1 czerwca 2017 r. w Międzynarodowym Forum Środowiska – „Eco Forum 2017”, które odbywało się w Centrum Wystawienniczym Ukrainy „Kozak Palace” w Zaporożu.  Organizatorami Forum byli: Rada Miejska Zaporoża, Ministerstwo Ekologii i Zasobów Naturalnych Ukrainy, Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, Zaporizhzhya Izby Gospodarcza oraz Zaporizhzhya Regionalny Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców.

 

W Forum uczestniczyli eksperci z Kanady, Francji, Polski oraz wielu miast Ukrainy. Głównym celem Forum było wsparcie  konsolidacji  rządu, biznesu, społeczeństwa, ekspertów i środowiska naukowego w rozwiązywaniu problemów ochrony środowiska Ukrainy.

Zaprezentowana na wspólnym stoisku z ANA-TEMS Sp. z o.o. oferta Instytutu w zakresie ochrony środowiska w szczególności w zakresie gospodarki odpadami spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaowocowała nawiązaniem wielu bezpośrednich  kontaktów z uczestnikami Forum co może w przyszłości zaowocować zwiększeniem obszarów współpracy z partnerami z Ukrainy.

Szczegółowa informacja o Forum – www.ziif.in.ua

Galeria zdjęć