Instytut na Targach „Autostrada–Polska”

19.05.2017
Informacje

Prezentacja kruszywa lekkiego wg technologii IMBiGS

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska to wydarzenie o wielkiej tradycji, które od ponad dwóch dekad łączy i umacnia branżę drogownictwa. W ostatniej 23 edycji w dniach od 9 do 11 maja 2017 r. na powierzchni ponad 30 tysięcy m2 swoją ofertę przedstawiło 418 firm z 20 krajów całego świata.
    Podczas tegorocznych targów Instytut zaprezentował wspólnie z firmą NTI Sp. z o.o. innowacyjny i ekologiczny produkt – kruszywo lekkie GRANSIL powstałe w wyniku termicznej metody przekształcania osadów ściekowych. Technologia produkcji tego kruszywa lekkiego została opracowana przez pracowników Instytutu i wdrożona w firmie NTI Sp. z o.o.

Zaproponowana przez Instytut technologia oparta na termicznej metodzie przekształcania osadów ściekowych jest sposobem produkcji kruszywa lekkiego o bardzo korzystnych właściwościach, umożliwiających jego stosowanie w szerokim zakresie w budownictwie ogólnym, drogowym, hydronice. Produktem końcowym opracowanej metody jest produkt handlowy – lekkie kruszywo, którego właściwości są analogiczne do właściwości keramzytu, a niektóre jego parametry użytkowe (np. wytrzymałość na ściskanie) są nawet korzystniejsze. Należy uwzględnić, że jest to technologia oparta wyłącznie na wykorzystaniu materiałów odpadowych, a otrzymany wyrób jest produktem w pełni ekologicznym.

Na stoisku gościliśmy też współpracującą z Instytutem firmę ANA-TEMS z Ukrainy, która zajmuje się górnictwem i przeróbką surowców mineralnych.

Targi Autostrada–Polska to również Salon Kruszyw organizowany przez Instytut wspólnie z Targami Kielce. Tegoroczna edycja miała zmienioną i poszerzoną formułę. We współpracy z Kluczowym Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu zostało zorganizowane trzydniowe przedsięwzięcie z bogatym programem. Głównym wydarzeniem tego spotkania specjalistów była Debata pod hasłem: „Jak być lepszym w branży …”    Informacje o debacie prezentowane będą na dedykowanej stronie internetowej Salonu Kruszyw.

Na stoisku Ośrodka Szkolenia Operatorów Maszyn IMBiGS zaprezentowano techniki i narzędzia w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn, symulatory treningowe koparki i ładowarki jako skuteczne narzędzie w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn oraz można było zapoznać się z możliwościami szkoleń w aspektach zmodernizowanych programów szkoleniowych.

W programie targów zaplanowano również cieszący się coraz większą popularnością Konkurs Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTER. Organizatorem wydarzenia, które już na stałe wpisało się w program targów AUTOSTRADA–POLSKA, są Targi Kielce oraz Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR”, przy współpracy z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, pod patronatem Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Państwowej Inspekcji Pracy.

Oficjalna strona targów: http://www.targikielce.pl/pl/autostrada.htm

Galeria zdjęć